top of page

סוגי טיפולים

עיסוי רפואי

העיסוי הרפואי הינו אמצעי המאפשר לאדם להגיע ליכולת תפקודית מרבית ביום יום.

בעיסוי זה ההתמקדות היא על ההנעה של הרקמות הרכות בגוף, מטרת ההנעה היא לעורר תגובות ממערכת העצבים, השרירים, הנשימה, כלי הדם והלימפה.

כיום מוכר העיסוי הרפואי כטכניקה טיפולית וחלקו נכבד ברפואה האינטגרטיבית (רפואה מערבית ורפואה משלימה), ובארצות מסוימות - אף כמרכיב החשוב ביותר בטיפול בחלקים שונים של מערכת התנועה.

עיסוי רפואי מומלץ במקרים הבאים: עייפות שרירים, כאבי שרירים, כאבים כרוניים, הגבלות תנועה וכדומה.

עיסוי שוודי / משולב

עיסוי השמנים השבדי פותח כבר בתחילת המאה ה-19. העיסוי נעשה על מיטת טיפולים בשילוב שמני מרפא ריחניים והוא נחשב לאחד העיסויים המרגיעים והמפנקים יותר. כמו כן, העיסוי השבדי, מטפל בחידוש האנרגיה הפנימית ורענון הגוף והנפש. שיטת עיסוי זו מורכבת ממגע רך, מגע עמוק, חיכוך הגוף למטרות חימום, נקישות על השרירים והשכמות, מגעים עמוקים של האגודל, וכן רטט להרפיית וחימום השרירים. העיסוי שם את הדגש על הרובד הנפשי, פנימי, רגשי של המטופל. העיסוי השבדי בא תחילה לסייע לאדם בתחום הרגשי ועם זאת משפיע באופן ניכר על כל מערכות הגוף: הרפיית השרירים, איזון מחזור הדם, הקלה על כאבי הראש, האצת חילוף החומרים וכו'.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הינו תהליך של שחרור מתח מרקמות הנמצאות בשכבות עמוקות כמו גם באלו היותר שטחיות. העבודה נעשית לאורך וגם לרוחב סיבי הרקמה. העיסוי מסייע גם בשחרור דפוסים כרונים של מתח בגוף. מתח מתבטא בכווץ של רקמות המונע גמישות וזרימה חופשית של חומרים ברקמה. כתוצאה מכך מגיע פחות דם וחמצן לרקמה ותפקודה התקין מוגבל, יחד עם זאת רעלים מתקשים למצוא את דרכם החוצה ויוצרים נזק לרקמה. מהות הטיפול היא יצירת שינוי במערכת הפיזית והאנרגטית של המטופל. בעיסוי רקמות עמוק מתמקדים אך ורק באזור הבעייתי, אזור השריר שנתפס והשרירים הקשורים אליו ישירות או השרירים הקשורים לתנועה המוגבלת, לא עובדים על כל הגוף כמו בעיסוי שוודי או עיסוי הוליסטי אחר.

טיפול בודד יכול להקל על הכאב או לשפר את מגבלת התנועה אך בדרך כלל יש צורך בסדרה של מספר טיפולים על מנת לשחרר את השריר לחלוטים או לפתור את הבעיה.

פירושו המילולי של המושג אירוודה בשפה ההודית העתיקה הוא "מדע החיים", שיטת רפואה הוליסטית העתיקה בעולם. הטיפול מתבצע באמצעות שימוש בשמן שומשום חם, תוך מגע מלא של איזור כף היד, ותנועות ממושכות ואיטיות להרפיית הגוף. העיסוי מתבצע בעדינות ויש בו להפיג מתחים ולחצים נפשיים ופיזיים כאחד. תהליך העיסוי נחלק לשני שלבים עיקריים: *"אביאנגה"-עיסוי הגוף *"שירודרה"- עיסוי פנים וראש והעין השלישית הטיפול מיועד למי מכם הסובלים באופן כרוני, ממתחי היום יום, הפרעות שינה, שרירים תפוסים, מערכת חיסון חלשה וכדומה. לעיסוי יתרון רב בסגולות הרגיעה שבו, השלווה שמעניק, ויכולתו להרפות את הגוף והנפש מדאגות, חששות, ולחצים שונים.

עיסוי אירוודה

עיסוי באבנים חמות, מקורו בתרבות האינדאינית. העיסוי מתקיים על גבי מיטת טיפולים ומלבד שמני המרפא הריחניים, העיסוי משלב 42 אבני בזלת מחוממות, אשר חלקן מונחות על נקודות מסויימות בגוף ובחלקן נעזר המטפל בעיסוי עצמו.השימוש באבני הבזלת המחוממות ממריץ את זרימת הדם בגוף ועוזר בהרפיית שרירים תפוסים, טיהור וניקוי מערכות הגוף מהרעלים המתנקזים בו, האצת חילוף החומרים, תוספת אנרגיה והוצאת מתחים הנצברים בגוף. החום והאנרגיה הנפלטים מאבני הבזלת, חודרים לעומק השרירים והרקמות ובכך משחררים חסימות אנרגטיות ומתחים.

עיסוי באבנים חמות

עמדות עיסוי/מניקור לאירועים

עמדת עיסוי או עמדת מניקור ולק לשדרוג כל אירוע.

החל מימי הולדת, דרך מסיבת רווקות וכלה באירועי חברה וימי גיבוש.

כל אורח/ת יקבלו טעימת עיסוי של 10-30 דק' (לבחירת המארגנים) או טיפול מיני מניקור+מריחת לק.

bottom of page